Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав 4,5 мільйонів життів, із них 1 млн. - діти віком до 10 років. За 1932-1934 роки від голоду померло 13% від загальної чисельності населення України. У містах втрати становлять 4% населення, у сільській місцевості - 16%, тобто серед селян кожен шостий був приречений на смерть від голоду.
Найбільша концентрація смертності спостерігалася у 1933 році, на цей рік припадає 90% людських втрат. Це був справжній геноцид українського народу.
Не можна забувати ці страшні сторінки нашої історії, в першу чергу тому, щоб це ніколи не повторилося знову. В Україні щорічний національний день пам'яті припадає на четверту суботу листопада.
О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку»: всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам голодомору.
У нашому ліцеї був проведений ряд заходів, присвячених цій трагічній сторінці історії українців: виховні години «Голодомор – трагедія українського народу», «Пам’ятаємо, щоб не повторилось, «Запали свічку пам’яті», перегляд документальних фільмів про голодомор 1932-1933 років в Україні, година спілкування у гуртожитку ліцею «Голодний рік,голодний вік».
|