Ніжинський професійний ліцей побуту та сервісу Четвер, 25.07.2024, 02:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Додаткове меню

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 66

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

У старовинному, багатому на історичні пам'ятки, місті Ніжині, зі зручним комунікативним розташуванням, знаходиться, хоча ще дуже молоди й, але відомий і популярний навчальний заклад - Ніжинський професійний ліцей побуту та сервісу (до 2002 року - Ніжинське ПТУ-2).

Історія нашого ліцею розпочинається з 60-х років XX століття, коли у суспільстві гостро стояла потреба у кадрах робітничих професій. На той час дана проблема вирішувалась шляхом розширення мережі навчальних закладів професійно - технічної освіти.

Одним з таких стало Ніжинське ПТУ-2, створене за Наказом Київського територіального управління освіти у березні 1966 року на базі заводу «Ніжинсільмаш» з метою підготовки робітничих кадрів для даного підприємства.

Першим директором новоствореного навчального закладу було призначено Калмикова Миколу Афанасійовича, який працював на цій посаді в 1966 - 1969 рр.

Учні займалися у спеціально пристосованих приміщеннях заводу, де готували робітничих кадрів за спеціальностями:

Ø              верстатник,

Ø              слюсар - інструментальник,

Ø              електрогазозварник,

Ø              фрезерувальник.

Термін навчання становив 1-3 роки.

В 1978 році Ніжинському ПТУ-2 для теоретичного навчання була надана будівля по вулиці Карла Маркса. Практичні заняття і надалі проводилися на заводі «Ніжинсільмаш».

В 1969 році директором навчального закладу призначено Москаленка Вадима Андрійовича, який працював на даній посаді до 1993 року.

Спеціалізація училища змінювалась і доповнювалась в залежності від потреб народного господарства.

З кожним роком у Ніжинському ПТУ-2 кількість учнів зростала. Відкрились нові спеціальності:

Ø   радіомонтажник,

Ø   мікрозварник приладів та мікросхем

З метою вирішення проблеми переміщення учнів з теоретичних занять на виробниче, адже це займало дуже багато часу, у 1980 році розпочали будівництво теперішнього навчально-виробничого комплексу Ніжинського ПТУ-2, який у 1984 році був зданий в експлуатацію.

Розвиток ринкових відносин вніс свої корективи в спеціалізацію навчального закладу. З'являються нові спеціальності, які користуються попитом на ринку праці:

Ø   агент з постачання;

Ø   секретар керівника;

Ø   кухар, кондитер.

У 1993 році на посаду директора призначено молодого, енергійного  Северина Олександра Олександровича.

З кінця 90-х років розпочалась співпраця з німецькими колегами м. Меммінгем (Баварія) по підготовці робітників за названими професіями. Німецькі колеги надали суттєву фінансову підтримку в оснащенні кабінетів і майстерень новою комп'ютерною технікою, надали можливість нашим майстрам і викладачам пройти стажування в Німеччині з метою підвищення свого професійного рівня.

На даний час Ніжинський професійний ліцей побуту та сервісу здійснює підготовку кваліфікованих кадрів з таких спеціальностей:

v  Електромонтажник силових та освітлювальних мереж, електрообладнання

v  Електрогазозварник

v  Верстатник широкого профілю

v  Слюсар-інструментальник

v  Кравець

v  Закрійник

v  Швачки

v  Продавець продовольчих та непродовольчих товарів, касир торговельного залу

v  Кухар, кондитер

v  Секретар керівника

v  Агент з постачання

В Ніжинському ПЛПС сьогодні працює 20 майстрів виробничого навчання, 17 викладачів. В нашому педагогічному колективі є викладачі вищої категорії, старші викладачі, викладачі та майстри виробничого навчання, нагороджені грамотами і знаком «Відмінник освіти України».

Контингент ліцею становить 310 чоловік. ПЛПС тісно співпрацює з Ніжинським центром зайнятості, готуючи протягом навчального року близько 150 спеціалістів різних професій.

Очолює колектив з 2005 року директор ліцею Красніков Олександр Захарович, творча, ініціативна людина, який працює в навчальному закладі з 1976 року. Завдяки наполегливій щоденній праці за досить короткий час покращено матеріально-технічну базу навчально-виробничого комплексу.

Ліцей має у своєму розпорядженні гарно оснащені навчальні кабінети, майстерні, лабораторію, спортивний зал, бібліотеку з читальним залом, гуртожиток, комп'ютерні класи. Працюють спортивні та предметні гуртки.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz