Ніжинський професійний ліцей побуту та сервісу Неділя, 24.09.2023, 07:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Додаткове меню

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 65

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРАВИЛА

прийому до Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області

1. Загальна частина

1.1. До Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області приймаються громадяни України.

1.2. Громадяни України мають рівні права на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин.

Обмеження допускаються за віковими та медичними показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

1.3. Прийом до Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області здійснюється для підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник" за наступними професіями:

На базі базової загальної середньої освіти:

- Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування. Електрогазозварник;

- Швачка. Кравець.

На базі повної загальної середньої освіти:

- Електрогазозварник;

- Кухар. Кондитер;

- Оператор комп’ютерного набору. Секретар керівника (підприємства, організації, установи)

- Агент з постачання;

- Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів;

- Штукатур. Лицювальник-плиточник.

2. Приймальна комісія

2.1. Прийом до професійно-технічного навчального закладу здійснює приймальна комісія.

2.2. Очолює приймальну комісію директор Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області, який своїм наказом визначає та затверджує персональний склад і порядок її роботи.

2.3. Правила прийому до Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області розробляються згідно з Типовими правилами прийому та затверджуються головою приймальної комісії за 1 місяць до початку прийому документів.

2.4. Приймальна комісія:

- проводить з вступниками бесіди з питань вибору професії умов навчання, матеріального забезпечення та забезпечення соціального захисту учнів, слухачів, наступного працевлаштування;

- приймає рішення щодо осіб, рекомендованих до зарахування до професійно-технічного навчального закладу, оформляє протокол та оголошує відповідні списки осіб;

- організовує роботу щодо комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, стану здоров'я та професійної придатності вступників;

- вирішує інші питання, пов'язані з прийомом.

2.5. Правила прийому до професійно-технічного навчального закладу доводяться до відома вступників за допомогою інформаційних стендів і обумовлюють:

- перелік професій, спеціальностей та спеціалізації за ними згідно з отриманою ліцензією;

- вимоги щодо освітнього рівня вступників за кожною професією;

- заплановані обсяги прийому, освітні та освітньо-кваліфікаційні рівні випускників, терміни навчання за професіями (спеціальностями) та спеціалізаціями;

- форми та ступеневість навчання;

- обмеження з професій (спеціальностей) та спеціалізації за віком вступників та медичними показниками;

2.6. Строки проведення прийому на навчання встановлюються

Правилами прийому до професійно-технічного навчального закладу.

3. Документи для вступу

3.1. Вступники особисто подають заяву про вступ до професійно-технічного навчального закладу із зазначенням обраної професії (спеціальності) та спеціалізації, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають:

- документ про освіту (оригінал або його завірену копію);

- медичну довідку за формою, установленою чинним законодавством (оригінал);

- 6 фотокарток розміром 3 х 4 см

Усі ксерокопії завіряються в установленому порядку.

Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), документ про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, вступник пред'являє особисто в строки, визначені для подання документів.

3.2. Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

3.3. Прийом документів від вступників завершується за п'ять днів до початку занять.

4. Умови прийому

4.1. Прийом до Ніжинського професійного ліцею побуту та сервіс у Чернігівської області проводиться шляхом конкурсного відбору за результатами співбесіди (у випадках, коли кількість вступників перевищує державне замовлення). З цією метою проводиться конкурс атестатів, свідоцтв про освіту, співбесіди, тестування, контрольні роботи.

4.2. Особи, які без поважних причин не з'явилися на вступні випробування у зазначений за розкладом час або отримали незадовільні результати, до участі в наступних вступних випробуваннях не допускаються.

5. Зарахування

5.1. Зараховуються без вступних випробувань:

- особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи надано таке право;

- випускники загальноосвітнього навчального закладу III ступеня, нагороджені золотою (срібною) медаллю;

- випускники загальноосвітнього навчального закладу II ступеня, які мають Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;

- учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями (спеціальностями), для яких вищезазначені дисципліни є профільними; 

5.2. Зараховуються поза конкурсом:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією (спеціальністю) та спеціалізацією;

5.3. Першочергово зараховуються за інших рівних умов:

- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники в цьому разі подають відповідний документ про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули під час виконання службових обов'язків;

- особи, які вступають до професійно-технічного навчального закладу за цільовим направленням на навчання.

5.4. Не пізніше ніж через 5 днів після закінчення конкурсних випробувань, приймальна комісія приймає рішення, оформляє протокол та оголошує список осіб, що можуть бути зараховані на навчання до професійно-технічного навчального закладу за обраною чи рекомендованою формою навчання.

5.5. У разі оскарження результатів вступних випробувань вступник у триденний термін після їх оголошення подає відповідну заяву на ім'я голови приймальної комісії.

5.6. У п'ятиденний термін після оголошення списків особи, які зараховані на очну форму навчання у межах державного замовлення, подають оригінали документів, зазначених у розділі 3 Правил прийому.

5.7. Зарахування до професійно-технічного навчального закладу здійснюється наказом директора, підписаним не пізніше ніж за 5 днів до початку занять.

5.8. Після конкурсних випробувань зарахування до професійно-технічного навчального закладу може супроводжуватись укладанням договору між навчальним закладом, замовником робітничих кадрів (підприємством, організацією тощо) і випускником (для неповнолітніх - його батьками) про навчання та подальше працевлаштування. Зарахування здійснюється як у межах державного замовлення, так і понад його обсяг у межах ліцензованого обсягу відповідного навчального закладу.

6. Прикінцеві положення

6.1. Зазначений порядок прийому документів з подальшим зарахуванням поширюється на вступників, які не мають базової загальної середньої освіти і подають довідку про навчання в основній середній загальноосвітній школі.

6.2. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з професійно-технічного навчального закладу. На звільнені місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які пройшли вступні випробування. При невиконанні державного замовлення на прийом з окремих професій (спеціальностей) професійно-технічний навчальний заклад може проводити додатковий прийом.

6.3. Особам, які не зараховані до професійно-технічного навчального закладу, а також тим, які без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше п'яти днів з дня прийняття рішення.

6.4. Матеріали, які засвідчують результати вступних випробувань вступників, зберігаються 3 місяці, а потім знищуються, про що складається відповідний акт.

6.5. Контроль за дотриманням Правил прийому професійно-технічними навчальними закладами незалежно від форм власності та підпорядкування здійснюється спеціально вповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері професійно-технічної освіти, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані професійно-технічні навчальні заклади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та створеними ними органами управління професійно-технічною освітою.   

Форма входу

Пошук

Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2023Безкоштовний хостинг uCoz